:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹
:: English Section
P فرهنگ شهروندی
طرح شهردردست بچه ها با مشارکت تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان

طرح شهردردست بچه ها با مشارکت تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان توسط معاونت اجتماعی وفرهنگی منطقه به اجرا درمی آید .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مهدی فتحی ، معاون اموراجتماعی وفرهنگی منطقه با اعلام این خبرگفت : تعدادی از کودکان و نوجوانان با بازدید از مراکز واحدهای مدیریتی ، خدماتی و ... شهرداری منطقه »آماده شده اند تا اداره مدیریت شهری منطقه را برای یک روز به عهد بگیرند .

وی درباره علت اجرای این طرح گفت : سیاست مدیران شهراین سات که شهرداری از یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل کند . اجرای این سیاست هم مستلزم ارتباط بیشتر بدنه شهرداری با اقشار مختلف جامعه است . درحال حاضر براساس آخرین سرشماری انجام شده ، حدود 20 درصد جمعیت تهران را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند که یک ظرفیت و پتانسیل بالقوه درشهر به حساب می آیندو اجرای طرح شهر دردست بچه ها باعث خواهد شد که هم ارتباطمان با این قشر از جامعه بیشتر شود و هم از این پتانسیل برای مدیریت شهر استفاده کنیم .

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ، نقش کودکان دراداره شهرها را مهم دانست و گفت : باید به شهروندان بزرگسال و مدیران شهری یادآور کنیم که مشارکت کودکان دراداره منطقه ، تکیه زدن برجایگاه بزرگسالان نیست ، بلکه قصد ما این است که اززوایه نگاه آنها ، مشکلات شهر را ببینیم و از عقاید آن ها درباره اداره شهر مطلع شویم .

فتحی افزود : این طرح توسط اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی منطقه به اجرا درمی آید.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری